21. júla 2023 záverečným ceremoniálom, slávnostnou promóciou s odovzdaním diplomov a udelením titulu „inžinier – junior“ Ekonomickej univerzity v Bratislave v programe Letom svetom s DEU 2023, naplnila jedinečný program zameraný na spoznávanie vybraných krajín sveta. V tomto roku sa účastníci DEU zoznámili s Indonéziou, Chorvátskom, Austráliou, Katarom a Spojeným kráľovstvom.

Čítať ďalej...

Dňa 17. júla 2023 po slávnostnej imatrikulácii 49 prítomných účastníkov programu Letom svetom s DEU 2023, otvoril ďalší ročník Detskej ekonomickej univerzity svojim príhovorom a pútavou prednáškou na tému Spoznaj Indonéziu trochu inak: Indonézia - perla Východu, pán R. Pribadi Sutiono, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Indonézskej republiky v Bratislave. Po úvodnej prednáške nasledovala živá diskusia s účastníkmi DEU.

Čítať ďalej...

Slávnostná promócia úspešne ukončila týždňový program „Letom svetom s DEU – Spoznávaj a cestuj“, ktorej cieľom bolo jedinečným spôsobom spoznávať (prostredníctvom zástupcov z príslušných veľvyslanectiev, honorárnych konzulov, ale aj návštevou spoločností – firiem z prezentujúcej krajiny) zaujímavosti vytipovaných krajín.  Deti vo veku 11 – 15 rokov spoznali v termíne 18. – 22. júla 2022 krajiny ako Grécko, Island, Jordánsko, Mexiko, Nemecko a z každého dňa si odnášali nezabudnuteľné zážitky aj s obohatením svojich vedomostí. Slávnostnej promócie sa zúčastnil prorektor univerzity prof. Rudolf Sivák, ktorý deťom odovzdal diplomy o absolvovaní DEU.

Čítať ďalej...

Dňa 15. júla 2022 slávnostnou promóciou, odovzdaním diplomov s udelením titulu „ inžinier – junior“ a umeleckým prejavom účastníkov DEU 2022 v podobe spoločenských tancov pod vedením Dominiky Roškovej a Alexandry Bielikovej, v zastúpení štandardný tanec Waltz a Latinsko – americký tanec Cha-cha úspešne skončil 10. ročník DEU v programe Marketing ako ho nepoznáte.

Čítať ďalej...

19. júla 2021 boli imatrikulovaní študenti programu Letom svetom s DEU 2021. Cieľom programu je spoznávanie jedinečností a zaujímavostí krajín sveta a v tomto roku sme sa zamerali na krajiny Brazíliu, Indiu, Japonsko, Kubu a Švédsko. Na tvorbe programu sa podieľali príslušné veľvyslanectvá v spolupráci s obchodnými komorami. EU v Bratislave si váži a vysoko oceňuje, že záštitu nad celým priebehom Detskej ekonomickej univerzity 2021 prevzalo Veľvyslanectvo Japonska v SR.

Čítať ďalej...

Aj napriek zložitej situácii spôsobenej pandémiou COVID-19 sa tímu pracovníkov Bratislavskej Business School EU v Bratislave podarilo pripraviť dva programy pre deti a už po 8. raz otvoriť brány Detskej ekonomickej univerzity. 17. júla 2020 si na slávnostnej promócii prevzalo diplomy 49 nových „inžinierov – juniorov” v programe Podnikanie je cool a už od 20. júla 2020 pokračujeme týždňovým programom Letom svetom s DEU. Tento program navštevovalo 45 študentov.

Čítať ďalej...

Generálny partner DEU 2024

UNIQA

Partneri Detskej ekonomickej univerzity

Ekonomická univerzita v Bratislave

PELIKAN.sk

DXC Technology

RTVS

Arténa - audiovizuálna dielňa RTVS

Arcadia Boutique Hotel

X-Bionic Sphere

Národná banka Slovenska