Slávnostná promócia úspešne ukončila týždňový program „Letom svetom s DEU – Spoznávaj a cestuj“, ktorej cieľom bolo jedinečným spôsobom spoznávať (prostredníctvom zástupcov z príslušných veľvyslanectiev, honorárnych konzulov, ale aj návštevou spoločností – firiem z prezentujúcej krajiny) zaujímavosti vytipovaných krajín.  Deti vo veku 11 – 15 rokov spoznali v termíne 18. – 22. júla 2022 krajiny ako Grécko, Island, Jordánsko, Mexiko, Nemecko a z každého dňa si odnášali nezabudnuteľné zážitky aj s obohatením svojich vedomostí. Slávnostnej promócie sa zúčastnil prorektor univerzity prof. Rudolf Sivák, ktorý deťom odovzdal diplomy o absolvovaní DEU.

Čítať ďalej...

Dňa 15. júla 2022 slávnostnou promóciou, odovzdaním diplomov s udelením titulu „ inžinier – junior“ a umeleckým prejavom účastníkov DEU 2022 v podobe spoločenských tancov pod vedením Dominiky Roškovej a Alexandry Bielikovej, v zastúpení štandardný tanec Waltz a Latinsko – americký tanec Cha-cha úspešne skončil 10. ročník DEU v programe Marketing ako ho nepoznáte.

Čítať ďalej...

19. júla 2021 boli imatrikulovaní študenti programu Letom svetom s DEU 2021. Cieľom programu je spoznávanie jedinečností a zaujímavostí krajín sveta a v tomto roku sme sa zamerali na krajiny Brazíliu, Indiu, Japonsko, Kubu a Švédsko. Na tvorbe programu sa podieľali príslušné veľvyslanectvá v spolupráci s obchodnými komorami. EU v Bratislave si váži a vysoko oceňuje, že záštitu nad celým priebehom Detskej ekonomickej univerzity 2021 prevzalo Veľvyslanectvo Japonska v SR.

Čítať ďalej...

Aj napriek zložitej situácii spôsobenej pandémiou COVID-19 sa tímu pracovníkov Bratislavskej Business School EU v Bratislave podarilo pripraviť dva programy pre deti a už po 8. raz otvoriť brány Detskej ekonomickej univerzity. 17. júla 2020 si na slávnostnej promócii prevzalo diplomy 49 nových „inžinierov – juniorov” v programe Podnikanie je cool a už od 20. júla 2020 pokračujeme týždňovým programom Letom svetom s DEU. Tento program navštevovalo 45 študentov.

Čítať ďalej...

15. júla 2019 otvorila Ekonomická univerzita v Bratislave svoje brány už 3. ročníku Detskej ekonomickej univerzity v anglickom jazyku. 39 bilingválnych detí si prevzalo Výkazy o štúdiu na Ekonomickej univerzite v Bratislave a absolvovalo prvú prednášku z marketingu, ktorú viedol Ing. Jozef Orgonáš, PhD. Čerství študenti nasledujú 52 študentov-juniorov, teraz už absolventov DEU 2019 v slovenskom jazyku, ktorí si prevzali diplomy pár dní pred nimi. Čaká ich týždeň podnetného programu v špičkových spoločnostiach a vedúcich inštitúciách SR, ukončený slávnostnou promóciou s odovzdávaním diplomov.

Čítať ďalej...

Slávnostnou imatrikuláciou študentov zahájila Bratislavská Business School v pondelok, 1. júla 2019, v poradí už 7. ročník Detskej ekonomickej univerzity. 52 čerstvých študentov si zapísalo prvú prednášku, ktorú viedla PaedDr. Janka Chládecká, PhD. na tému komunikácie a etikety.

Čítať ďalej...

Dňa 20. júla 2018 úspešne ukončilo promóciou prevzatím si diplomu s udelením titulu „inžinier – junior“ 19 prítomných absolventov 2. ročníka DEU v anglickom jazyku. V rámci slávnostného príhovoru sa najmladším študentom univerzity prihovoril Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy EU v Bratislave. Absolventom DEU sa štruktúra a obsah celého týždenného programu veľmi páčili, ale nechýbalo i konštatovanie, že ich prítomnosť na univerzite mala pozitívny dopad na zdokonalenie sa v anglickom jazyku. Všetci účastníci sa zhodli, že v absolvovanom programe nezaznamenali žiadne slabé miesto. Spomedzi všetkých pripravených aktivít si absolutórium zaslúžili exkurzie a workshopy v spoločnostiach „AT&T“ a „PROFESIA“ – Profesie budúcnosti.

Generálny partner DEU 2022

Hyundai

Partneri Detskej ekonomickej univerzity

euba

nn group logo

dedoles logo

jtre

365bank

bubo logo

hotel sun

Slovenské národné divadlo

Pedal Consulting

zlavomat

lidl